Freelance atölyesi

Tarih: 17 Nisan Pazar, 15.00

Biz freelance “çalışıyoruz” ama bugün buluşuyoruz!

Freelance çalışmanın rahatlıklarını ve zorluklarını hep birlikte konuşalım, neler yapabileceğimizi beraber düşünelim.

Sabah 8’de işyerine gitmek zorunda değiliz, peki çalışırken özdisiplinimizi nasıl sağlıyoruz? Bizi yoran zorunlu sosyalleşmeler içine girmiyoruz ama meslektaşlarımızla tanışabilme olanağı bulabiliyor muyuz? İyi giyinmek zorunda değiliz, kıyafetimiz yüzünden kimseden uyarı almıyoruz; peki bu sefer de pijamaları çıkarmak büyük bir işe dönüşüyor olmasın? Başka bir kıyafet giyip sokağa çıkmak, insan içine karışıp eş dost görmek de bir mesele olmuş olabilir mi?

Mesai saatimiz yok, belki vaktimizi dilediğimiz gibi düzenleyebiliriz ama bunun için özel hayatımızla işi nasıl ayırıyoruz? Yoksa ayıramayıp gece-gündüz iş yetiştirmeye mi çalışıyoruz? Nasıl iş buluyor ve iş bulmak için nasıl ağlara ihtiyaç duyuyoruz?

Biz freelance çalışanlar nasıl yaşıyoruz, gün içinde ne yiyip ne içiyoruz, nasıl bir araya geliyoruz? Freelance’in ne menem bir şey olduğunu kendi deneyimlerimizi de paylaşarak tartışmak, sorunlarımıza çözüm aramak ve haklarımızı talep etmek için bir araya geliyoruz. Hafta içi her gün 12-18.00 arasında bilgisayarlarımızı alıp çalışmaya gidebildiğimiz Dünyada Mekan’da şimdi bilgisayarlarımızı kapatıp buluşuyor, freelance çalışmanın bizden aldıklarını ve bize kattıklarını konuşuyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s