Hukuk-u Mekan

*Çoğu freelance ya da beyaz yakalı çalışanlar olarak nasıl bir dayanışma mekanı hayal ettiğimize dair bir dizi forum ve toplantı yaptık. Bu toplantılar sonucunda yalnızlaşmamızı bir nebze azaltabilecek, tanışmamıza ve yan yana gelmemize olanak sağlayacak, kolektif üretim imkanlarına aracı olabilecek, yatay örgütlenen bir mekan hayal ettik.

*Dünyada Mekan’da bu hayali gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Şu anda bu mekanın masraflarını ve kirasını forumlarda ortaya çıkmış bir inisiyatif karşılıyor ancak sizin dayanışmanızı ve yardımlarınızı da bekliyoruz. 

*Mekanı düzenli olarak kullanmayı düşünen arkadaşlar oldukça cüzi olan dayanışma sistemimize katılabilirler. Düzensiz olarak gelip giden arkadaşlar ise dayanışma kutusuna katkıda bulunabilirler.

*Mekana dair kararlar iki haftada bir düzenlenen toplantılarda ve dunyadamekan@googlegroups.com e-mail grubunda konsensüs ile alınır. Toplantılar ve mail grubu isteyenlerin katılımına açıktır. 

*Dünyada Mekan’ın kullanımı saat 10:00-17:00 saatleri arası bireysel, sessiz çalışma saatleri olarak, 17:00-19:00 saatleri arası sesli çalışma (birkaç kişiyi aşmayacak toplantı ve kolektif çalışma) saatleri olarak düzenlenmiştir. Saat 19:00’dan sonra ise çeşitli etkinlikler, atölyeler, gösterimler, toplantılar için kullanılabilir. 

* Mekanda günlük rotasyonla sorumlular bulunur. Mekan kullanımı sırasında her türlü konu için, bilgi almak, nasıl katkıda bulunabileceğinizi öğrenmek, etkinlik önermek için gün sorumlusuna danışabilirsiniz. 

* Mekanda interneti kullanan diğer insanların sıkıntı yaşamaması için lütfen büyük dosyalar indirmek ya da yüklemek için kullanmayınız. Servis sağlayıcılarının koymuş olduğu adil kullanım kotasını aşmazsak bağlantı hızımız yeterli olacaktır.

*Mekanda sigara içilmemesini ve alkollü içecekler tüketilmemesini rica ederiz. 

*Çalışma saatleri dışında gerçekleşecek etkinlikler ve gösterimler için facebook sayfamızı ve twitter hesabımızı, dayanışma mekanları ve beyaz yakalı örgütlenmeleriyle ilgili tartışmalar için de dunyadamekan.wordpress.com web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s